W najbliższy wtorek, tj. 27 sierpnia wszyscy fani nowych technologii w branży mody będą mieć prawdziwe święto. W siedzibie VMI odbędzie się duży event poświęcony innowacjom w dziedzinie fashion. Uczestnicy będą mogli nie tylko spotkać się z ekspertami, ale też porozmawiać z praktykami wykorzystującymi nowinki XXI wieku w swoim biznesie. Atrakcją spotkania będzie możliwość zeskanowania się i zrobienia skanatara.
Zaproszenie jest adresowane również do projektantów. Mogą przyjść z modelkami, z którymi pracują na co dzień, by je zeskanować, a później wykorzystać ich wirtualny obraz w pracy projektanckiej.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 13. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli niepowtarzalna okazję poznać nowinki technologiczne ze świata mody oraz dowiedzieć się co będzie przyszłością światowego przemysłu mody.
Zostaną poruszone następujące zagadnienia:
-skanery 3d i skanatary w przemyśle mody - prezentacje skanera 3d.
- technologia skanowania i sytmulacji 3d w projektowaniu mody
- nowe metody konstrukcji i symulacji odzieży - prezentacja programu vidya 3d
- mtm - made to measure - czy może się opłacać?
Warsztaty poprowadzą eksperci z renomowanych firm oraz specjaliści ze świata mody.
- GABRIELA DOBRZYŃSKA, PROJECT MANAGER 3D BODY SCANNING & CAD/CAM FIRMY CONTEC SP ZO.O.,
- DR INŻ. MARZANNA LESIAKOWSKA - JABŁOŃSKA, Prorektor i wykładowca Viamoda Industrial. Specjalistka w dziedzinie systemów projektowania odzieży CAD, nowoczesnych struktur odzieżowych oraz projektowania, organizacji i sterowania procesami produkcji odzieży. Obecnie prowadzi wykłady na ASP w Łodzi z zakresu materiałoznawstwa i technologii wytwarzania odzieży oraz innowacji w modzie. Uczestniczy w projektach związanych z innowacyjnymi technologiami w odzieżownictwie i opracowywaniem nowych standardów kształcenia dla pracowników przemysłu mody. Była ekspertem Akademii Szwalni oraz prowadziła wykłady dla Fashion Lab Fundacji Future in Fashion. Jest ekspertem platformy e-learningowej fashionweare.com z zakresu technologii mody.
- MACIEJ PUCIATA, FIRMA VAN THORN wykorzystująca w swojej pracy skanery 3D.
Do VMI mogą przyjść także osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat naszej uczelni. Będą mogły zwiedzić budynek szkoły - sale wykładowe i pracownie, otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące procesu rekrutacji, specjalizacji, organizacji zajęć, atmosfery, a także wypełnić i złożyć dokumenty rekrutacyjne.
Warsztaty odbędą się przy ul. Paca 37 w Warszawie, III piętro, sala 307 w godzinach 13-16.
« Wróć